POLSKA GRUPA LGBT W BIRMINGHAM

THETAHEALING – SZKOLENIE 10.04.2016

 

ThetaHealing.jpg

 WITAJ!

 

Chciałbym zachęcić Cię do wzięcia udziału w bezpłatnych mini warsztatach theta healing, które odbędą się 10 kwietnia (niedziela) w Polish Millennium House w Birmingham, w godzinach od 16.00 -18.00. Aby wziąść udział należy zadzwonić do Kasi lub Hanny i dokonać rezerwacji miejsca w szkoleniu.

Informacja odnośnie szkolenia pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/events/853546608087925/

 

Jeśli zastanawiasz się czym jest metoda ThetaHealing i czy jest dla Ciebie …
To czy chciałbyś poznać jej magię, dowiedzieć się więcej o metodzie ThetaHealing: o jej historii i sile?
Czy chciałbyś również doświadczyć głębokiego kontaktu z boskością (?) – po to, by zacząć bezgranicznie ufać swojej intuicji i dzięki temu podejmować zawsze trafne decyzje?
Czy też masz głód wiedzy na temat naukowych podstaw metody i chciałbyś je poznać?
A może miałbyś ochotę poznać mnie osobiście i zadać mi pytania dotyczące ThetaHealing i szkoleń, które prowadzę?
Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, Zapraszam na otwarte, całkowicie darmowe i niezobowiązujące mini warsztaty.
Na warsztacie będzie można wylosować darmową indywidualną sesję uzdrawiania w stanie theta, oraz 10% zniżki na udział w kursie Theta Healing basic DNA 

Zajęcia w godzinach 16.00-18.00 

Adres: Polish Millennium House Birmingham

Informacja i zapisy:

Katarzyna Szafranek Tel. 07508507882
Hanna Szczepaniak Tel. 07706258631 

Więcej informacji na stronie 
http://www.transformacjazycia.co.uk/
Opinie osób ,które poznały tą jakże zmieniającą życie metodę ..
http://www.transformacjazycia.co.uk/opinie
KATARZYNA SZAFRANEK znajduje się w oficjalnym rejestrze
terapeutów i nauczycieli Theta Healing:

http://www.thetahealing.com/theta-specialist-profile.html

 

Tomek

LGBT Polska

 

 

 

PRIDE IN SPORT CHALLENGE DAY

09 APRIL 2016

 

prideinsports

 

W sobotę odbędzie się kolejna edycja Pride in Sport, jeśli jesteś zainteresowany/a zarejestruj się i baw się razem z nami, próbując różnych dziedzin sportowych. W ubiegłym roku nawet mi się udało zdobyć medal za pływanie jak również innym kolegom z naszej grupy w poszczególnych dziedzinach. Jeśli nie chcesz brać udziału, to przyjdź i dopinguj tym, którzy będą brać udział. Jest to świetna okazja na integrację w grupie i wypróbowanie się w różnych dyscyplinach sportowych, których nie miałeś/miałaś okazji do tej pory spróbować.

 

Zapraszam i mam nadzieję do zobaczenia w Munrow Sports Centre przy University of Birmingham. Nie zapomnijcie zajrzeć do załącznika oraz zarejestrować się na stronie. To nic nie kosztuje – adres na stronie http://blgbt.org/pride-in-sport-challenge-day

 

Osoby, które poszukują bardziej duchowych przeżyć mogą odwiedzić Polish Millennium House w niedzielę o godzinie 16.00 i spotkać się na Mini Warsztatach Theta Healing.

 

Zapraszam i Pozdrawiam  Was wszystkich!

 

Tomek

LGBT Polska

 

“ARTYKUŁ OSIEMNASTY”

 

artykulosiemnasty

FILM DOKUMENTALNY “ARTYKUŁ OSIEMNASTY”

 

Dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci? Na to pytanie ma zwrócić uwagę pełnometrażowy film dokumentalny, „Artykuł osiemnasty”, przy którym trwają właśnie prace.

Artykuł osiemnasty to pełnometrażowy film dokumentalny, w którym pytamy, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Mimo 25 lat wolności i demokracji osoby nieheteroseksualne nadal spotykają się z dyskryminacją, a politycy nie traktują ich problemów poważnie. Brak możliwości zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa nie tylko utrudnia zwykłe codzienne funkcjonowanie, ale też jest potwierdzeniem, że we własnej ojczyźnie lesbijki, geje i osoby biseksualne są obywatelami drugiej kategorii.

Tytuł filmu nawiązuje do art.18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników formalizacji związków jednopłciowych jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania tej kwestii.

Poprzez wywiady z ekspertami, działaczami społecznymi i osobami, które pragną zawrzeć związek z osobą tej samej płci, film mierzy się z powszechnie panującymi w polskiej rzeczywistości mitami i stereotypami na temat osób homoseksualnych.

W filmie poruszany jest też problem błędnej interpretacji artykułu 18 Konstytucji RP, który przybliżają prawnicy i konstytucjonaliści, m.in. prof. Ewa Łętowska czy prof. Monika Płatek.Wytykają błędy, złe rozumienie prawa oraz szereg uprzedzeń.

„W Konstytucji jest słynny artykuł 18. Ten artykuł mówi: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, małżeństwo, rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opiekąRzeczpospolitej Polskiej”. Z tego przepisu wynika, że małżeństwo hetero znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczpospolitej Polskiej i nie powiedziane jest nic, ale to nic więcej. Natomiast jeżeli byśmy mieli do czynienia hipotetycznie z małżeństwem będącym związkiem dwóch osób jednej płci, to z tego tylko wynika, że takie małżeństwo nie byłoby objęte artykułem 18 i tyle. Proszę zwrócić uwagę, jak ten przepis został odczytany w powszechnym dyskursie krytycznym i polemicznym. Otóż ciągle się powołują wszyscy na ten artykuł 18 jako na rzekomą przeszkodę do regulacji w Polsce czy wprowadzenia w Polsce w prawie instytucjonalizacji związków osób jednej płci. Przyznam, że już mi trochę ręce opadają od powtarzania w kółko, że przecież z tego przepisu to nie wynika” – uważa prof. Ewa Łętowska.

Artykuł osiemnasty włącza do dyskusji na temat związków partnerskich również ekspertów z dziedziny psychologii czy seksuologii, jak prof. Zbigniew Lew Starowicz. W wypowiedzi do filmu nawiązuje on do psychologa Roberta Spitzera, który przez wiele lat lobbował na rzecz terapii konwersyjnych, czyli powodujących „zmianę” orientacji psychoseksualnej.

„Był autentycznie przekonany, ze ta metoda jest dobra i że może pomóc. Dwa lata temu napisał list otwarty, w którym przyznał się do błędu i przepraszał kolegów, że upowszechniał takie poglądy” – opowiada seksuolog w filmie Artykuł osiemnasty i dodaje: „Ja też mogę przeprosić moich pacjentów, których leczyłem elektrowstrząsami”.

Wszyscy nasi rozmówcy obalają mit jakoby temat związków partnerskich miałby być “tematem zastępczym”. Sporą uwagę tej kwestii poświęca Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar: „Uważam, że państwo polskie nie powinno uciekać przed odpowiedzialnością  za uregulowanie kwestii osób żyjących w związkach tej samej samej płci. Jeżeli coś się staje doświadczeniem tysięcy osób, setek tysięcy osób  to nie można uznać, że jest to temat zastępczy. To jest temat tak samo ważny jak walka z bezdomnością, to jest temat tak samo ważny jak kwestia dostępności pomocy społecznej dla najuboższych, to jest temat tak samo ważny jak nasze uzbrojenie, to jest temat tak samo ważny jak kwestia kryzysu uchodźczego. On  dotyczy innej grupy osób i dotyczy osób, które czują się w różny sposób dyskryminowane i teraz parlament nie powinien mówić – to jest temat zastępczy, zajmijmy się czym innym, zajmijmy się walką z bezdomnością czy kwestią funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Rolą parlamentu i rolą polityków jest znalezienie czasu na wszystko, i na bezdomność i na prawa osób LGBT i odpowiednie uregulowanie ich sytuacji.”

Reżyser Bartosz Staszewski porusza temat niewygodny politycznie i kontrowersyjny społecznie. Nie ucieka przed trudnymi pytaniami, ma odwagę je zadać, a bohaterowie występujący w filmie mają odwagę na nie odpowiedzieć. Artykuł osiemnasty to jednak nie tylko o głos w debacie na temat praw osób nieheteroseksualnych. Temat ten staje się bowiem okazją do rozmowy o Polsce, o polskiej demokracji i polityce, a także o stanie debaty publicznej i roli mediów w życiu publicznym.

Tworzymy ten film z potrzeby serca. Zabieramy głos w debacie, która od kilkunastu lat toczy się w Polsce. Artykuł osiemnasty nie powstaje na zamówienie stacji telewizyjnej, partii politycznej ani żadnej organizacji pozarządowej. Jest produkcją w pełni niezależną. Sponsorem i głównym producentem filmu będą widzowie, dlatego prosimy o pomoc w dokończeniu naszego projektu – https://pomagam.pl/art18

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej  http://www.art18.pl

Inga Pawłowska

e-mail: kontakt@art18.pl

 

My z Naszej strony gorąco zachęcamy do wsparcia projektu. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony http://www.art18.pl  po więcej informacji na temat realizacji projektu.

 

Polish LGBT w Birmingham

 

 

RAJD PIESZY

 

WITAM WSZYSTKICH

Jeśli lubisz zapuszczać się w nieznane rejony, długie spacery oraz nawiązywać nowe kontakty, to zainteresuje Cię kolejna impreza grupy Rainbow Ramble, spacer po malowniczych terenach i peryferiach Birmingham. Tym razem będziemy zwiedzać Cannock Chase. Spotykamy się 01.08. 2015 o godzinie 10:30 przed Tesco (WS12 1BT), które jest około 3 minuty drogi od stacji Hednesford. Wyruszamy o 11:00, spacer jest około 6 mil z przerwą na lunch, a kończy się około 16:00. Więcej szczegółów poniżej.

 

COLOURFUL COUNTRYSIDE – CANNOCK CHASE – SATURDAY 1ST AUGUST

 

Our August walk will explore a little bit of Cannock Chase, which is an area of outstanding  natural beauty and a must see if you’ve never been before. The ramble will include a visit to the former mining museum where you can explore the Chase’s fascinating history as a hunting ground, army camp, and industrial landscape, and also pop in to the cafe before setting off on the main part of walk.  I am leading it and know that you are hardy folk so we will go regardless of the weather! I would expect us to be back at Tesco’s between 3 and 4pm

 

We will be gathering from 10.30am outside the large Tesco superstore (WS12 1BT) which is about a three minute walk from Hednesford station and start this approximately 6 mile walk promptly at 11am stopping half way round for lunch.

Please bring food and drink with you. The ground is fairly level with one or two hilly bits and mostly surfaced but I would advise you to wear strong shoes. It is dog friendly and not particularly strenuous

 

Do be aware that the trains from Birmingham to Hednesford are not very frequent so please check the timetable in advance. There is free parking at Tesco’s for those coming by car

 

 Come and discover new friends, and do forward this email to anyone who would like to join us.

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE WTOREK 26 MAJ 2015

 Witam

Parada tuż tuż, więc jeśli jeszcze nie zabukowaliście biletów, to najwyższy czas. 

 

Poza tym przypominam, że nasze regularne spotkanie już w następny wtorek (26.05).

 

Natomiast dla tych, którzy będą mieli jeszcze siłę po długim weekendzie, szykuje się kolejny spacer po Birmingham. Tym razem spotykamy się przy stacji Aston (B6 7PR, Lichfield Road, A5127) o godzinie 10:30, wyruszamy zaś o 11:00. Więcej szczegółów poniżej.

 

Walk With Pride – Monday 25th May

Our Spring Bank Holiday Monday ramble is planned and led by Sue Hook and Bridget Gardner and will be in their words “A beautiful blend of old and new iconic Brum landmarks” including parts you may never have seen before! A great day out for everyone.

 

We gather at Aston rail station from 10.30 and start this 4 mile walk promptly at 11am stopping half way round for lunch. We will be back at Aston station before the proposed rail strike! Please bring food and drink with you. The ground is level and you will not need walking boots. Come and discover new friends, and do bring along anyone who is visiting the area for Birmingham Pride

 

Meet beside the main road outside the station under the old railway bridge (B6 7PR, Lichfield Road, A5127). There is free parking around the corner in Grosvenor Road for those coming by car

 

Rainbow Rambles

 

These easy walks are proving popular with a wide variety of people from beginners to more experienced walkers. They all start at 11am, last between two to four hours depending on the time of year, and are accessible via the West Midlands transport network. As well as visiting fascinating places there is also the opportunity to meet new people and make good friends

More information about each walk will be sent out nearer the time

Saturday  1st August – Colourful Country

Saturday  3rd October – Wonderful Walsall

Bank Holiday Monday  28th December – Christmas Bells

Pozdrawiam

 

Tomek

LGBT Polska

 

 

BIRMINGHAM PRIDE 2015

 

 

 

Już 23 maja o godzinie  12:00 na placu Victoria Square w Birmingham rozpocznie się Carnival Parade. Następnie ulicami miasta Birmingham przejdziemy do Gay Village aby wraz z wszystkimi uczestnikami festiwalu rozpocząć dwu dniową super zabawę – Birmingham Pride 2015!

W tym roku usytuowanych będzie kilka scen, między innymi: Pride Main Stage, Chic Dance Arena, Village Cabaret Arena, Fox Womens Area gdzie zobaczyć będziemy mogli wiele wystąpień, kabaretów, dyskotek oraz koncertów, jak również pobawić się przy muzyce Jimmiego Somerville, Boney M, Fuse ODG, Example!

Bilety możemy zakupić online – na stronie http://www.birminghampride.com

 

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i gorącej zabawy razem z Nami!

TEAM

Polish LGBT Birmingham

 

 

QUEER QUESTION TIME

 

W dniu 29 kwietnia w Penthouse, Birmingham odbyło sie spotkanie zainaugurowane przez Birmingham LGBT. Queer Question Time jest już czwartą edycją spotkań z politykami. Panel dyskusyjny reprezentowało pięciu przedstawicieli poszczególnych partii politycznych: Jack Dromey (Labour), Andrew Mitchel (Conservative), Clair Braund (UKIP), Lee Dargue 

(Lib Dem) i Peter Tatchell (Green Party); a dykusję prowadził Steve Ball. 

 

Było to ciekawe spotkanie, dla tych którzy interesują się polityką. Tym razem uczestnicy mogli nie tylko słuchać co politycy mają do powiedzenia, ale również zadawać pytania, które być może ułatwią, co poniektórym, wybór własnego przedstawiciela w nadchodzących wyborach do parlamentu.

 

Poniżej możecie obejrzeć krótki film z tego spotkania, gdzie Steve przedstawia poszczególnych polityków oraz kilka wypowiedzi reprezentantów partii. Niestety początkowo mikrofony sprzęgały, występują więc małe zakłócenia dźwięku. Film jest w wersji angielskiej, bez tłumaczenia. Mam jednak nadzieję, że mimo to będziecie mogli odczuć klimat spotkania, które odbyło się w miłej atmosferze, choć nie zawsze odpowiedzi zadowalały szanowne gremium.

 

Tomek

Polish LGBT Birmingham

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

1-WSZY ROK DZIAŁALNOŚCI POLSKIEJ GRUPY LGBT

 

rainbow_cake

W marcu mija 1-wszy rok od założenia Naszej grupy LGBT Polska w Birmingham.

Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować mini przyjęcie w siedzibie „Birmingham LGBT Centre” dla wszystkich, którzy chcieliby świętować razem z nami. Zapraszamy 05 marca o godzinie 19:00 na lamkę wina i kawałek tortu urodzinowego.

Życzę wszystkim dużo uśmiechu na co dzień i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce.

Tomek

e-mail: lgbt.polish@yahoo.co.uk

 

WARTO ZOBACZYĆ – SIŁA PRZYCIĄGANIA

Zapraszam do oglądnięcia  filmu Siła Przyciągania – więcej szczegółów na nasze stronie – kliknij w link: http://polishlgbt.co.uk/warto/zobaczyc/sila-przyciagania/

 

 

 

POWIEDZIEĆ CZY NIE – DYLEMATEM KAŻDEGO Z NAS?

 

Każdy z Nas chyba miał albo nadal ma ten dylemat – powiedzieć czy nie? A może zostawić to na później? Jestem Gejem, Jestem Lesbijką, Jestem Bisexualny, Chcę zmienić płeć? i obawa przed nieznaną reakcją osób dla Nas najważniejszych…

Jak zareagują moi rodzice? Jak zareaguje moja cała rodzina? Jak zareagują moi przyjaciele? Czy zaakceptują mnie takim, jakim naprawdę jestem czy też nasze rodzinne/przyjacielskie więzi zostaną zerwane?

Tysiące myśli przechodzi przez Naszą głowę w momencie uświadomienia sobie, iż muszę im o tym powiedzieć. Kocham ich i chcę im powiedzieć to co naprawdę czuję, to kim naprawdę jestem. Nie chcę ich przecież okłamywać cały czas.

Każdy z Nas ma swoją historię – jedni podejmują decyzję aby podczas rozmowy z najbliższymi powiedzieć im kim są – inni zostawiają ten temat bez komentarza, na później.

A jaka jest Twoja historia? Zapraszam do nadsyłania swojej historii na adres email: polishlgbt@yahoo.co.uk do opublikowania jej na Naszej stronie. Może Twoja historia będzie wskazówką dla innych jaką decyzję podjąć?

Zobaczcie sami pewną historię dwóch braci bliźniaków, którzy są gejami i postanawiają o tym porozmawiać z własnym ojcem przez telefon aby zgodnie z ich noworocznym postanowieniem od roku 2015 BYĆ SOBĄ!

A może to inspiracja dla Ciebie aby o tym porozmawiać? Zapraszam do krótkiego filmu.

 

 

 

*WALENTYNKI*VALENTINES DAY*

 

GayValentine

Mhhh… chyba się zakochałem…

 

Oj tak, panowie i panie, jest to najwyższy czas, by wasze serca zabiły nieco mocniej i posłuchały zewu natury, gdyż święty Walenty wzywa! Nawołuje wszystkich zakochanych, by w dniu 14 lutego uczcić święto miłości. Dlatego łączcie się w pary, bez względu na płeć czy orientację seksualną i pokażcie światu, pełnemu wojny i nienawiści, że kochać każdy potrafi. Nawet jeśli nie masz nikogo do pary, to możesz świętować ten dzień razem z nami. Polska grupa LGBT spotyka sie w sobotę, 14 lutego o godzinie 20:00 w Sidewalk (Birmingham Gay Village) i jeśli masz ochotę spedzić ten czas z nami serdzecznie zapraszamy.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

e-mail: lgbt.polish@yahoo.co.uk

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl